LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 11402200
nr 1140 2200
CANDLESTICKS
one pair, Skultuna, no59, height: 21 cm, wear, damages.
Ett par, Skultuna, no59, höjd: 21 cm
Condition: slitage, skador
Estimate:
300
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday October 30 2017
at 19:06:42
- Bid history
Time
Bidder
Bid
100 kr
150 kr
Skultuna Messingsbruk
Skultuna Bruk vid
Svartån i Skultuna nära Västerås grundades av Karl IX 1607.